Stowarzyszenie Włókienników Polskich istnieje od 1924 r.  Jest członkiem-założycielem Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT i członkiem Polskiego Komitetu Normalizacji.  SWP jest organizacją naukowo -  techniczną o celach niezarobkowych.  Podstawowymi celami działania SWP jest promowanie rozwoju nauki i techniki w dziedzinie włókiennictwa, odzieżownictwa i przemysłu skórzanego.  Działanie na rzecz przemysłu, ochrony środowiska naturalnego i  przedsięwzięć innowacyjno - wdrożeniowych to kolejne cele działalności SWP. W realizacji tych celów posiłkujemy się upowszechnianiem kultury i wiedzy technicznej.

90-007 ŁÓDŹ, PLAC KOMUNY PARYSKIEJ  5 A
tel. 42 632 71 15, 42 633 40 95, tel./fax 42 632 20 93
www. swp-zg.pl       e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    NIP: 725-001-79-85
konto bankowe: Bank Millennium  64 1160 2202 0000 0001 1100 4415


Nasi członkowie to wybitni przedstawiciele polskiej nauki, a także menedżerowie, właściciele i pracownicy firm przemysłu włókienniczego i skórzanego w Polsce.

Systematycznie organizujemy seminaria naukowe i konferencje na temat  nowości w przemyśle włókienniczym i skórzanym oraz  możliwości wdrażania innowacyjnych technologii i rozwiązań organizacyjnych w przemyśle.

Bardzo aktywnie promujemy  oraz lobbujemy na rzecz kształcenia kadr w zawodach włókienniczych


SWP w swojej strukturze organizacyjnej posiada:

  1. Zespół Rzeczoznawców  liczący kilkudziesięciu wybitnych specjalistów z całego kraju wykonuje setki ekspertyz dotyczących jakości wyrobów włókienniczych i wyrobów skórzanych nie tylko dla klientów indywidualnych ale także dla Sądów, Urzędów Celnych, Urzędów Skarbowych, importerów i eksporterów. Rzeczoznawcy wykonują również opinie nt. wniosków o fundusze unijne z zakresu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, technicznych i organizacyjnych w przemyśle. Zespół rzeczoznawców prowadzi szkolenia w wyżej wymienionej tematyce dla osób fizycznych i firm.
  2. W ramach istniejącej przy SWP  Komisji Energetycznej  organizujemy również szkolenia oraz przeprowadzamy egzaminy w zakresie „ Dozór i eksploatacja urządzeń i instalacji energetycznych grup I, II i III ”.


SWP wpisane jest  przez Wojewódzki Urząd Pracy do Rejestru Instytucji Szkoleniowych  pod numerem ewidencyjnym: 2.10/00098/2015 jako instytucja szkoleniowa pod nazwą STOWARZYSZENIE WŁÓKIENNIKÓW POLSKICH.

Usługi Rzeczoznawców