Wojewoda Łódzki po raz czternasty organizuje Konkurs „Nagroda Gospodarcza Wojewody Łódzkiego”. Konkurs organizowany jest od 2004 roku. Nagroda ma charakter honorowy, a konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i wysokim prestiżem wśród przedsiębiorców regionu łódzkiego.

Zapraszamy przedsiębiorców oraz samorządy zainteresowane współpracą z rynkiem wschodnim do udziału w misji gospodarczej do Mińska, Witebska i Orszy (Białoruś), która odbędzie się 21-25 marca 2017 r. Misja ma charakter wielobranżowy. Głównym celem jest zwiększenie wymiany handlowej pomiędzy Polską i Białorusią, a także prezentacja potencjału gospodarczego województwa łódzkiego.

Polsko-Amerykańskie Centrum Zarządzania oraz Amway Polska zapraszają na konferencję: Milenialsi – pokolenie paradoksów. Przedsiębiorczy czy wykluczeni?

Do końca lutego można składać wnioski uczestnictwa w projekcie "Od zwolnienia do zatrudnienia". Oferta skierowana jest do stu mieszkańców województwa łódzkiego, którzy utracili pracę w ciągu ostatnich sześciu miesięcy lub zwolnieniem są zagrożeni.

Jedno z najważniejszych odznaczeń w kraju, jakim jest  Krzyż Zasługi zostało przyznane rodowitym Zgierzanom Zgierskiemu Przedsiębiorcy - Panu Kazimierzowi Karolowi Pruskiemu współzałożycielowi firmy SKOMUR s.c.,
oraz Pani Małgorzacie Rosołowskiej-Pomorskiej założycielce firmy "Adrian Fabryka Rajstop". Firmy reprezentowane przez laureatów są jednymi z firm najprężniej współpracujących z Miastem Zgierz.